International School nastoji da učenicima pristupi kao nekome ko uči celog života. Da bi ih pripremila da postanu građani sveta, škola ne samo da omogućava učenicima da steknu akademske kompetencije već im pruža veštine kako da postanu komunikatori i aktivni učesnici u svetu oko sebe. Iz tog razloga, International School, zajedno sa svojim učenicima, nastoji da svoju okolinu učini boljim mestom.

International School deluje u skladu sa strogim propisima Fondacije za obrazovanje o životnoj sredini (FEE), čiji je cilj da podstakne i uključi ljude u očuvanje i razvoj životne sredine kroz obrazovne aktivnosti.

kapljica 500x500

Kako bi se pridržavao ovih strogih pravila i doprineo da ovaj svet postane bolje mesto za život, International School primenjuje visoke ekološke standarde u svojim svakodnevnim aktivnostima tako što:

  • koristi savremene tehnologije u nastavi i administrativnom radu: kao „škola bez papira” nastoji da se u njeno ime ne seče drveće, jer je krčenje šuma jedan od najvećih problema kada je reč o zaštiti životne sredine;
  • ima modernu i dobro izolovanu zgradu – efikasno koristi električnu energiju, vodeći računa da potroši samo onoliko koliko je potrebno;
  • ima senzore koji regulišu emisiju toplote i u skladu s tim prilagođavaju unutrašnju temperaturu, svodeći karbonski otisak škole na najmanju moguću meru;
  • primenjuje sistem osvetljenja koji je posebno napravljen da bude energetski efikasan: štedljive sijalice i senzori pokreta regulišu upotrebu električne energije u svakoj učionici;
  • koristi ergonomski nameštaj i opremu, kao i stolice koje se mogu prilagoditi visini učenika, što poboljšava njihovo držanje i promoviše zdrav stil života.

Kreativna nastava i interdisciplinarni časovi omogućavaju našim učenicima da uče o zaštiti životne sredine kroz različite vrste zabavnih, kreativnih i interaktivnih aktivnosti kao što su: praćenje energetske potrošnje, istraživanje mogućnosti korišćenja prirodnih i obnovljivih resursa, učenje o ugroženim vrstama, mere zaštite, zagađeni regioni i ekološki napredne zemlje, istraživanje hemijskih formula gasova sa efektom staklene bašte i načina za smanjenje njihove emisije.

Kroz obrazovanje International School neguje svest učenika i njihov pogled na svet, pružajući im neophodan uvid u to zašto je zaštita životne sredine važna, sada više nego ikad ranije. Primenom postojećih tehnika, njihovim usavršavanjem i traženjem novih i boljih rešenja i inovativnih pristupa, učenici se podstiču da urade koliko mogu za našu planetu učestvujući u jednostavnim, ali značajnim akcijama očuvanja prirodnih resursa.

Svi naši učenici su aktivni učesnici u svom procesu obrazovanja. Zbog toga International School ima svoj Eko-odbor. Eko-odbor International Schoola fokusira se na podizanje svesti o sledećim pitanjima: klimatske promene, očuvanje flore i faune, efikasna upotreba energije, posledice otpada i važnost reciklaže, alternativni oblici prevoza, značaj čiste vode kao prirodnog resursa, kao i globalne posledice pojedinačnih postupaka.

Upoznajte predsednike našeg Eko-odbora: Nastasija Đorđević i Lana Lukić

Eko-odbor International Schoola zadužen je za sprovođenje revizije održivosti na početku i na kraju školske godine. Na osnovu njihove analize usklađenosti škole sa ekološkim propisima napravljen je Akcioni plan. Na svojim redovnim sastancima naš Eko-odbor ocenjuje aktivnosti koje su preduzeli svi ljudi u školskoj zajednici i šire. Na ovaj način, International School, učenici, nastavnici i ostali saradnici nastoje da njihovi postupci imaju pozitivan efekat na životnu sredinu i da podižu svest o važnosti takvih napora.

Izveštaj o održivosti »

Školski savet i Eko klub u poseti „Našoj Kući” za Međunarodni dan nultog otpada

U inspirativnom prikazu ekološke odgovornosti, učenici iz Školskog saveta i članovi Eko kluba nedavno su posetili Udruženje „Naša Kuća” povodom obeležavanja Međunarodnog dana nultog otpada, 30. marta. Osnovano od strane roditelja dece koja se suočavaju s razvojnim teškoćama, Udruženje „Naša Kuća” deluje kao društveno odgovorno preduzeće, sa nekoliko jedinstvenih proizvodnih linija. Posebno treba istaći da…

International School stekao status međunarodne eko-škole

International School sa svojim učenicima nastoji da svoje okruženje učini boljim. Kroz obrazovne aktivnosti, učenici se u International Schoolu ohrabruju da se uključe u očuvanje i razvoj našeg prirodnog okruženja. Kao eko-škola, International School svojim učenicima pruža neophodan uvid u razloge zašto je, sada više nego ikada, zaštita životne sredine važna. Primenom postojećih tehnika, njihovim…

Učenici International Schoola učestvovali u CNN-ovoj inicijativi „Call to Earth”

#CallToEarth Day je inicijativa CNN-a posvećena očuvanju i zaštiti životne sredine, kao i održivosti. Svake godine se obeležava 3. novembra, a ekološki osvešćeni učenici International Schoola su bili deo te inicijative. „Call to Earth” predstavlja posvećenost CNN-a izveštavanju o ekološkim izazovima sa kojima se suočava naša planeta, zajedno sa rešenjima. Učenici su očistili 1,5 km…

Za korak bliži kvalitetnom obrazovanju o klimatskim promenama

U petak, 16. septembra, International School je ugostio stručnjake, pedagoge i predstavnike renomiranih organizacija sa ciljem ostvarivanja još jednog koraka ka uspostavljanju efektivnog i sveobuhvatnog obrazovanja o klimatskim promenama. Ovaj celodnevni sastanak održan je u Beogradu, u sklopu projekta „Teaching the Future”, čiji je cilj implementacija obrazovanja o klimatskim promenama i životnoj sredini u tradicionalne…

ŠIRIMO EKOLOŠKU SVEST: Naš Eko-odbor u poseti Savremenoj osnovnoj školi

Kada naučimo neku važnu životnu lekciju, koji je sledeći korak? Preneti to znanje nekom drugom, kako bi se konstantno nastavljao ciklus pozitivnih dela. Upravo to su učenici International School radili u ponedeljak, 7. februara, tokom posete savremenim osnovcima.

Ekološka zajednica neprestano raste: Učenici International Schoola podržali CNN-ovu inicijativu „Call to Earth”

International School se već mnogo puta pokazao kao ekološki svesna i angažovana škola, spremna u nameri da menja svoju okolinu nabolje zajedno sa svojim učenicima, koji su nebrojeno puta bili aktivisti u raznim ekološkim i društveno značajnim projektima. Stoga je IS i ovoga puta bio aktivan u pružanju podrške inicijativi koja pokreće pozitivne promene u…

Nosioci pozitivnih promena: Učenice International Schoola učestvovale u „Climathonu”

Hab za klimatske inovacije je organizacija koju su osnovali profesionalci i entuzijasti u borbi protiv klimatskih promena. Pomenuti hab je realizovao projekat „Young Innovators Serbia”, u partnerstvu sa organizacijom „Dostignuća mladih u Srbiji”, Naučno-tehnološkim parkom iz Niša i organizacijom „Connecting” iz Pančeva, uz finansijsku podršku najveće evropske inicijative angažovane na ublažavanju klimatskih promena i smanjenju…

Go Green! Učenici International Schoola još jednom pokazali visoku ekološku svest

International School i predsednici eko-odbora želeli su da učenike i nastavnike uključe u očuvanje i razvoj životne sredine i podstaknu na brigu o njoj, pa su iz tog razloga organizovali ogromnu akciju recikliranja. U projekat su bili uključeni i učenici i osoblje škole, a sav prikupljeni papir bio je otpremljen na reciklažu.

Eko-odbor International Schoola podiže svest među vršnjacima

Lana Lukić i Teodora Obradović, predstavnice eko-škole, održale su radionicu namenjenu njihovim vršnjacima kako bi ih podstakle da se uključe u očuvanje i razvoj životne sredine.  Eko-škola je fenomen koji raste i podstiče mlade da se bave svojim okruženjem, omogućavajući im priliku da ga aktivno zaštite. Trud da učinimo ovaj svet boljim mestom za život…

#EcoSchool: Učenici napravili kreativne postere za očuvanje sredine

Ponosimo se našim učenicima koji aktivno učestvuju u #EcoSchool projektima. Ovoga puta učenici su kreirali i dizajnirali postere, koji su okačeni u hodnike International Schoola i podsećaju sve koji uđu u školu o važnosti preuzimanja akcije za očuvanje okruženja.

Register
Upis za generaciju 2024/25. je u toku! Prijavite se ovde »