Eco SchoolSchool stories

U petak, 16. septembra, International School je ugostio stručnjake, pedagoge i predstavnike renomiranih organizacija sa ciljem ostvarivanja još jednog koraka ka uspostavljanju efektivnog i sveobuhvatnog obrazovanja o klimatskim promenama.

Ovaj celodnevni sastanak održan je u Beogradu, u sklopu projekta „Teaching the Future”, čiji je cilj implementacija obrazovanja o klimatskim promenama i životnoj sredini u tradicionalne programe nastave i učenja u svim partnerskim zemljama koje učestvuju u ovom projektu, a to su: Belgija, Italija, Španija, Srbija, Grčka i Kipar.

obrazovanje o klimatskim promenamaRazvoj veština kritičkog mišljenja i rešavanja problema kod učenika

U toku sastanka predstavljeni su dosadašnji rezultati sprovedenih istraživanja, ali su uspostavljeni i jasni koraci za implementaciju obrazovanja o klimatskim promenama, uzimajući u obzir razvoj veština kritičkog mišljenja i rešavanja problema kod učenika, ali i razvoj kompetencija nastavnika. Pored navedenih unapređenja projektnih zadataka, predstavljene su i aktuelne inicijative za umanjenje posledica klimatskih promena, sa ciljem zaštite životne sredine.

Ubeđeni smo da samo kvalitetnim obrazovanjem koje je usmereno na naučno izučavanje današnjice, zarad bolje budućnosti, možemo odgajati učenike tako da postanu građani sveta.