Eco SchoolSchool stories

#CallToEarth Day je inicijativa CNN-a posvećena očuvanju i zaštiti životne sredine, kao i održivosti. Svake godine se obeležava 3. novembra, a ekološki osvešćeni učenici International Schoola su bili deo te inicijative. „Call to Earth” predstavlja posvećenost CNN-a izveštavanju o ekološkim izazovima sa kojima se suočava naša planeta, zajedno sa rešenjima.

Call to Earth

Učenici su očistili 1,5 km obale reke Dunav

Učenici International Schoola rado su doprineli zaštiti naše životne sredine tako što su deo javne obale reke Dunav učinili lepšim mestom. Zajedno sa nastavnicom hemije i vođom EcoSchool Cluba, Marijom Kovački, učenici su očistili 1,5 km obale reke Dunav.

Zagađenje plovnih puteva plastikom je postalo zabrinjavajuće: tone plastike plutaju u našim rekama i ugrožavaju opstanak vodenog sveta i, naravno, ljudi, zbog čega su i naši učenici odmah krenuli sa radom. Iako je dan bio hladan i maglovit, nekim učenicima to nije smetalo da skinu patike i uđu u vodu kako bi izneli smeće.

Zahvalni smo svojim učenicima na njihovoj posvećenosti i podizanju svesti o značaju životne sredine!

A šta ste vi učinili u skorije vreme da spasite našu planetu?