Eco SchoolSchool stories

U inspirativnom prikazu ekološke odgovornosti, učenici iz Školskog saveta i članovi Eko kluba nedavno su posetili Udruženje „Naša Kuća” povodom obeležavanja Međunarodnog dana nultog otpada, 30. marta.

Osnovano od strane roditelja dece koja se suočavaju s razvojnim teškoćama, Udruženje „Naša Kuća” deluje kao društveno odgovorno preduzeće, sa nekoliko jedinstvenih proizvodnih linija. Posebno treba istaći da Udruženje pruža obuke i mogućnosti za zapošljavanje osobama s invaliditetom, naglašavajući svoju posvećenost inkluzivnosti i društvenom uticaju.

Od reciklaže do odgovornosti: Ekološka vizija „Naša Kuća” u akciji

Tokom posete, Ana Milutinović, radni trener, i Jelena Marić, grafički dizajner, predstavile su aktivnosti Udruženja, ističući njegovu posvećenost održivim praksama i angažmanu u zajednici. Učenicima je pružen uvid u proces reciklaže paklica cigareta, koristeći japansku tehniku, koja obuhvata ceo proces, od razdvajanja papira do štampanja.

Ova poseta nije samo omogućila učenicima razumevanje inovativnih metoda reciklaže, već je takođe produbila njihovo poštovanje prema važnosti ekološke odgovornosti i socijalne inkluzije. Kao ambasadori promena, članovi Školskog saveta i Eko kluba Udruženje su napustili inspirisani da promovišu održive prakse kako u školi, tako i van nje.