Eco SchoolSchool stories

Kada naučimo neku važnu životnu lekciju, koji je sledeći korak? Preneti to znanje nekom drugom, kako bi se konstantno nastavljao ciklus pozitivnih dela. Upravo to su učenici International School radili u ponedeljak, 7. februara, tokom posete savremenim osnovcima.

Eko-odbor International Schoola

Osvesti, primeni, prenesi dalje

Eko-odbor International Schoola čine učenici koji su osvestili koliko je važno da brinemo o životnoj sredini i koliko je ekologija važan deo naše stvarnosti. Bitno je ne samo da budemo svesni njenog značaja već i da to primenjujemo u praksi – da čuvamo svoju okolinu, budemo odgovorni prema onome što nas okružuje.

Osim toga, jednako je važno i da podstičemo druge da čine isto, jer jedino tako stvaramo (i širimo) krug ekološki savesnog građanstva i bolji svet za sve nas. A znate li šta je još važno? Usađivati zdrave navike i stavove deci već u ranim razredima osnovne škole, kao što to čine International School i Savremena osnovna škola.

Pozitivne promene u društvu počinju u učionici

Ekološki tim International Schoola posetio je Savremenu osnovnu školu i podstakao mlađe drugare iz petog razreda da se uključe u očuvanje i razvoj životne sredine. Za njih je to bio odličan početak, jer napor da se ovaj svet učini boljim mestom za život počinje još u učionici.

Učenice International Schoola Aleksandra Ivanović, Lana Lukić, Mia Aleksić i Ivana Zoranović su učenicima iz osnovne škole predstavile aktivnosti eko-škole i značaj zaštite životne sredine. Koordinatorka školskih projekata i nastavnica biznisa je za osnovce napravila bedževe, koji su bili u personalizovanim pakovanjima sa podsticajnim porukama za brigu o životnoj sredini.

Predavanje koje su održali predstavnici Eko-odbora rezultat je deljenja primera dobre prakse International Schoola, koji je inače dobio pohvale od Fondacije za ekološko obrazovanje.