Eco SchoolSchool stories

International School se već mnogo puta pokazao kao ekološki svesna i angažovana škola, spremna u nameri da menja svoju okolinu nabolje zajedno sa svojim učenicima, koji su nebrojeno puta bili aktivisti u raznim ekološkim i društveno značajnim projektima. Stoga je IS i ovoga puta bio aktivan u pružanju podrške inicijativi koja pokreće pozitivne promene u društvu.

Učenici International Schoola podržali projekat "Call to Earth"

International School se udružio sa školama, pojedincima i organizacijama širom sveta kako bi podigao svest o značaju životne sredine i priključio se edukaciji o njenom očuvanju. Sa nastavnicom globalnih perspektiva učenici su učestvovali u prvom danu posvećenom ovoj inicijativi.

Šta je „Call to Earth”?

„Call to Earth” je inicijativa posvećena očuvanju, zaštiti i održivosti životne sredine, koju je CNN pokrenuo u saradnji sa kompanijom „Rolex”. Ovaj projekat je vođen plemenitim ciljem – da se podigne ekološka svest kod ljudi širom sveta, da činimo lepe stvari za našu planetu, da je čuvamo i ulepšavamo svojim delovanjem. Preko društvenih mreža, TV kanala i sajta pokretači projekta „Call to Earth” prenose priče o našoj neverovatnoj planeti i izuzetnim ljudima koji je štite.

Našoj divnoj ali ugroženoj planeti neophodno je više ovakvih inicijativa i ljudi koji će promovisati zdrav odnos prema prirodi, ukazivati na posledice negativnog delovanja pojedinaca i inspirisati sve nas da doprinesemo pozitivnim promenama.

Stvaranje pokreta za dobro svih nas

Učenici International Schoola odlučili su da učine nešto pozitivno kako bi zaštitili životnu sredinu. Organizovali su okrugli sto i razgovarali o pitanjima zagađenja u Srbiji i Evropi. Bavili su se i rešavanjem ovog velikog problema s kojim se naša planeta suočava. Učenici su bili kreativni, razmišljali su dalekosežno i pokušali da ovaj događaj učine efektnim.

Učestvujući u ovoj inicijativi, želeli su da ukažu na zagađenje vazduha u našoj zemlji, ali i uništavanje ekosistema, zagađivanje okeana i promenu klime. Iako svi znamo da se promena mora desiti na svakom društvenom novou, uvek možemo da odigramo makar malu ulogu i time utičemo na poboljšanje stvari.