Eco SchoolSchool stories

International School i predsednici eko-odbora želeli su da učenike i nastavnike uključe u očuvanje i razvoj životne sredine i podstaknu na brigu o njoj, pa su iz tog razloga organizovali ogromnu akciju recikliranja. U projekat su bili uključeni i učenici i osoblje škole, a sav prikupljeni papir bio je otpremljen na reciklažu.

Svesni svoje ekološke odgovornosti, naši učenici su spremni da preduzmu akcije poput ovih i učine sve što je do njih kako bi doprineli da ovaj svet postane bolje mesto za život.

Učenici International Schoola još jednom pokazali visoku ekološku svest

Recikliranje – aktivnost zbog koje se svi osećamo bolje

Prikupljajući beli i obojeni papir, koverte, časopise, dnevne novine, karton i sl., učenici su učinili koliko mogu za našu planetu učestvujući u jednostavnim, ali značajnim akcijama očuvanja prirodnih resursa. U poređenju sa papirom dobijenim od celuloze, reciklirani papir za proizvodnju troši manje energije i manje vode. Ovaj proces doprinosi i manjem zagađenju vazduha i vode. Zajedno sa svojim učenicima, International School se trudi da svoje okruženje učini boljim. Za početak, mi spašavamo drveće!

Ponosni smo na naše učenike koji preuzimaju svoj deo odgovornosti i učestvuju u važnim društvenim akcijama!