Učenici International Schoola imaju mogućnost da prate sve časove putem live streama i live arhive na DL platformi.

Nakon što se uloguju na DL platformu koristeći svoje pristupne podatke, učenici mogu da vide koje se lekcije prenose uživo u datom trenutku. Ukoliko ih nema, učenici mogu da posete LiveClass arhivu, koja sadrži sve časove održane u prethodne tri godine.
Stoga, recimo da je učenik bolestan, ali želi da bude u toku sa gradivom. Nema problema – svi časovi su na klik od vas.

Video podsetnik za sve časove

Ukoliko u toku pripreme za test učenici žele da obnove deo lekcije koji nemaju u svesci, mogu da pronađu datu lekciju na DL platformi i da pogledaju deo koji ih zanima.

Snimci svih časova dostupni su u LiveClass arhivi na DL platformi i poređani su po datumu, počevši od najskorijeg.

U LiveClass arhivi učenici mogu da naprave liste sa omiljenim časovima ili onima koje žele da pogledaju. Plejlistu mogu da dodaju ili izbrišu u bilo kom trenutku. Takođe, ovde mogu da pronađu sve časove koje su već pogledali.

Zbog čega su onlajn časovi sjajni za razvoj učenika?

Ukratko, onlajn časovi imaju brojne benefite:

• učenici mogu da obnavljaju gradivo kad god žele,
  • sve što im je potrebno da pogledaju čas je računar, laptop ili mobilni telefon i internet konekcija,
  • ukoliko ne mogu da prisustvuju nekom času, učenici mogu da pogledaju onlajn čas sa bilo koje lokacije u zemlji ili inostranstvu,
  • učenici osećaju manji pritisak da zapamte ili zabeleže sve na času jer gradivo mogu da obnove u bilo kom trenutku,
  • razvoj digitalnih veština.

Negujući zanimljiv ali jednostavan pristup učenju, International School pruža učenicima opciju da pogledaju sve ono što je predstavljeno na časovima, u bilo kom trenutku i sa bilo koje lokacije, dokazujući da je proces učenja u ovoj školi zaista drugačiji.

Upis za generaciju 2024/25. je u toku! Prijavite se ovde »