Učenici su, u pratnji svojih nastavnika likovne kulture, istorije i biologije, imali priliku da posmatraju neka od najznačajnijih dela iz istorije srpske umetnosti. Predićevi radovi, poznati po svojoj tehničkoj preciznosti i emotivnoj dubini, pružili su učenicima dragoceni uvid u srpsku kulturnu baštinu.

Učenje kroz direktnu interakciju sa umetnošću

Tokom posete, učenici su diskutovali o stilskim karakteristikama Predićeve umetnosti, njegovom uticaju na srpsku likovnu scenu, kao i o istorijskom kontekstu u kojem su ova dela nastala. Ova iskustva ne samo da su im pomogla u razumevanju teorijskih aspekata umetnosti i dizajna, već su ih i inspirasala za sopstvene kreativne projekte.

Ovaj edukativni izlet predstavio je važan korak u njihovom obrazovanju, omogućavajući im da primene svoje znanje u stvarnom svetu i da se povežu sa umetničkim nasleđem na dubljem nivou. Galerija SANU pružila je idealan ambijent za ovu vrstu interaktivnog učenja, a poseta je dodatno obogatila njihov nastavni program.

Učenici su se vratili sa izložbe sa novim saznanjima i inspiracijom, spremni da primene stečeno znanje u predstojećem ocenjivanju i budućim umetničkim poduhvatima.