Ovim je još jednom potvrđeno da International School čine pobednici! Učenici koji ruše rekorde u školskim i sportskim takmičenjima i nastavnici koji dobijaju priznanja da su najbolji – to su vrlo česta dešavanja u International Schoolu. Na najvećem sajmu obrazovanja „EDUfair 2022”, koji organizuje vodeća savetodavna agencija za obrazovanje u inostranstvu – „IntegralEdu”, biće svečano dodeljena nagrada profesorki International Schoola Tatjani Vilček, koju su učenici izglasali kao pobednika u takmičenju „Omiljeni profesor 2022”.

Tatjana Vilček

U ovoj kategoriji takmičilo se pet profesorki iz četiri grada Srbije, a profesorka International Schoola ubedljivo je odnela pobedu i time dokazala da nije dovoljno biti samo veliki stručnjak u svojoj oblasti, već i pedagog koga će učenici voleti i ceniti i, naposletku, izglasati za omiljenog profesora za aktuelnu godinu!

Inovativne i kreativne nastavne metode vode do pobede

Omiljena profesorka predaje biznis u International Schoolu i poznata je po svojim inovativnim i zanimljivim nastavnim metodama koje su sasvim sigurno jedan od faktora koji su uticali na to da osvoji ovo dirljivo priznanje.

Profesorka Tatjana je pionir u uvođenju koncepta gejmifikacije u nastavu, što predstavlja jedan od najboljih načina da se nastava i usvajanje gradiva približe učenicima, jer se zasniva na spajanju tehnologije i učenja. Odazivajući se na razne radionice stručnog usavršavanja koje organizuju Institut za moderno obrazovanje i mnoge druge organizacije, Tatjana postaje sve uspešnija u svom profesorskom i pedagoškom pozivu, usavršavajući sebe i svoje nastavne metode.

Ono što su njeni učenici ovim glasanjem dokazali jeste da Tatjana uspeva u nameri da njeni časovi budu jedni od omiljenih, jer napori koje ulaže da nastavu podigne na viši nivo inovacijama koje uvodi svakako zaslužuju potvrdu i pohvalu.

Podrška nastavnicima za razvoj kompetencija i uvođenje inovacija

Nastavnici International Schoola imaju veliku podršku LINKgroupa, kompanije koja kroz svoje mnogobrojne institucije, programe neformalnog obrazovanja i Distance Learning platformu pruža nastavnicima mnogo prostora za usavršavanje i uvođenje inovacija u nastavni proces.

Institut za moderno obrazovanje, koji je u vlasništvu kompanije LINKgroup, kao institucija koja promoviše inovacije u obrazovanju, obezbeđuje nastavnicima resurse za unapređenje nastavnog procesa podržanog najsavremenijom tehnologijom i svetskim trendovima u pedagoškoj praksi. Učestvujući u najuglednijim programima koje za nastavnike ovaj Institut organizuje, nastavnici su u mogućnosti da eksperimentišu sa nastavom uvodeći inovacije kao što su gejmifikacija, veštačka inteligencija i mnoge druge koje nastavni proces podižu na viši nivo.

Zahvaljujući podršci koju imaju naši nastavnici u procesima unapređenja svojih časova, Tatjana je uspela da se izdvoji kao profesor čije nastavne metode učenici smatraju uspešnim, zanimljivim, kreativnim i jedinstvenim, te su se potrudili da baš njihova profesorka ponese ovu laskavu titulu. Pored profesorke Tatjane, učesnica ovog takmičenja bila je i profesorka Savremene gimnazije koja se takođe visoko plasirala, zauzevši respektabilno treće mesto.

Najkompetentniji nastavnici i najmodernija nastava za internacionalne učenike

International School čine ljudi koji su usmereni na svoj lični i profesionalni razvoj, koristeći sva raspoloživa sredstva koja im LINKgroup kroz svoje mnogobrojne obrazovne medijume pruža, jer jedino nastavnici sa takvim stavom prema učenju i razvoju stvaraju nove generacije zaljubljenika u lifelong learning koncept.

Na ovom takmičenju pobedu je odnela profesorka koja promoviše upravo te vrednosti, koja je istrajna u nameri da svojim učenicima pruži najbolje obrazovno iskustvo i koja je posvećena iznalaženju novih i inovativnih načina da učenici budu aktivni učesnici u nastavnom procesu.

Čestitamo profesorki International Schoola i želimo joj još mnogo pobeda na njenom profesorskom putu, jer se svaki akademski uspeh profesora odražava u učionici!