Projekat „Ove nedelje roditelji predaju” postaje sve omiljeniji projekat među učenicima – jer imaju priliku da saznaju ono što ih zanima iz prve ruke, učeći od dokazanih stručnjaka sa dugogodišnjom karijerom. Najnovije izdanje ovog projekta, kao i sva ostala do sada, bilo je veoma uspešno, baš kako smo i navikli. Ovog puta International School i nastavnica Tatjana Koluvija ugostili su Marijanu Perović, Mininu mamu, ekonomistu i stručnjaka u oblasti finansija i osiguranja, sa 19 godina iskustva.

Parents teach this week

Profesionalna komunikacija i osiguravajuće kompanije? Imamo znanja i o tome

Gostujući predavač i mama naše učenice je održala veoma korisno i zanimljivo predavanje na temu profesionalne komunikacije i osiguravajućih kompanija i njihovih poslova. Predavanje je držalo pažnju svih, a gospođa Perović je iz ugla iskusnog stručnjaka naglašavala najvažnije aspekte osiguranja u našem životu, kao i iz oblasti HR-a.

Učenici su imali priliku da razmisle o svakodnevnom životu koji se sastoji od različitih situacija u kojima se susrećemo sa različitim ljudima koji imaju svoje probleme i da treba svi da se fokusiramo na sebe, svoje snage i znanje, da preskočimo konflikte i da komuniciramo na pristojan način. Ovo predavanje je učenicima koji slušaju biznis pomoglo da preispitaju svoje znanje o osiguranju i HR odeljenjima u kompanijama, ali o svojim postupcima generalno u životu.

Radionica za uspešniju komunikaciju

International School sve aktivnosti realizuje sa jednim ciljem – unapređenje sposobnosti i znanja učenika i razvoj seta veština koje su im potrebne za dalje školovanje i buduću profesionalnu karijeru. Jedna od najvažnijih veština koje učenici treba da razvijaju što ranije je veština komunikacije, pogotovo na engleskom jeziku.

S tim ciljem Minina mama je pripremila i radionicu na kojoj su učenici vežbali kako se komunicira na asertivan, jasan i prijatan način i učili o tome koje su prepreke u svakodnevnoj komunikaciji i kako ih možemo prevazići. Učenici su radili u timovima kako bi postigli ciljeve radionice, što je rezultiralo zabavom i smehom.

Učesnici projekta su eksperti iz raznih oblasti poslovanja

Projekat „Ove nedelje roditelji predaju” donosi brojne koristi učenicima International Schoola, jer su roditelji koje pozivamo kao gostujuće predavače eksperti iz raznih oblasti, pa naši učenici imaju priliku da slušaju raznovrsna predavanja, a nemali broj njih se detaljnije upozna baš sa oblašću kojom planira da se bavi u budućnosti.

Izuzetno smo zahvalni što se roditelji odazivaju na poziv da budu gostujući predavači na International Schoolu i što sarađuju sa nama, pomažući nam svojim iskustvom u procesu nastave i učenja.