U International Schoolu do sada nije bilo monotonog časa iz predmeta Biznis. I ne samo da su časovi u International Schoolu zanimljivi i inspirativni već su i veoma korisni, jer nastavnici nastoje da učenike u potpunosti obrazuju iz svih oblasti i u svim aspektima života – intelektualnom, psihološkom, socijalnom, emocionalnom, kulturnom itd.

Evropski kviz novca

Sa ciljem da naši učenici budu potpuno finansijski osvešćeni već u periodu srednje škole, International School im omogućava da učestvuju na evropskom takmičenju pod nazivom „Evropski kviz novca”. Učenici Year 10 koji slušaju predmet Biznis imaće priliku da u aprilu testiraju svoje znanje, ali i da pobede na takmičenju, koje će se održati uživo, preko onlajn-platforme „Kahoot!”.

Učenici International Schoola u „Evropskom kvizu novca”

Nakon igre berze, učenici International Schoola započeli su pripreme za predstojeći „Evropski kviz novca”. Finansijska edukacija biće u centru dešavanja širom Evrope kada nacionalna udruženja banaka u više od 30 zemalja započnu aktivnosti u okviru „Evropske nedelje novca”, kako bi doprla do velikog broja mladih ljudi sa ciljem poboljšanja finansijske pismenosti i dizanja svesti o njenom značaju.

Biće to osmi put da bankarski sektor Evrope, na inicijativu Evropske bankarske federacije iz Brisela, organizuje ovaj događaj. Cilj „Evropske nedelje novca” jeste da podigne svest javnosti o beneficijama finansijske edukacije.

Zašto je ova tema značajna?

Veoma je važno da decu već u periodu srednje škole uvodimo u oblast finansija, jer na taj način blagovremeno razvijaju pravilan odnos prema novcu. Po završetku srednje škole oni postaju studenti, kada je već vreme da imaju neku svest o finansijama, jer u tom periodu neretko i sami počinju da zarađuju.

International School kroz časove iz predmeta Biznis teži da kod učenika razvije finansijsku svest, te će oni na ovogodišnjem takmičenju biti u prilici da pokažu znanje koje su s vremenom akumulirali na časovima. Budući da su im ti časovi jedni od omiljenih i da naše učenike, pored izvrsnog znanja, krasi i izuzetan takmičarski duh, uvereni smo da će postići uspeh na tom događaju.

Želimo im svu sreću i visok plasman!