Ko kaže da nastava i učenje ne mogu biti zabavni?! Kada pomislite na lekcije iz biznisa, obično mislite na marketing, finansije, menadžment… ali da li ste ikada razmišljali o društvenim igrama?International School ne nosi bez razloga epitete – inovativna i savremena, oni se zasnivaju na neprestanim naporima da unapredimo sve aspekte školovanja, kako bi naši učenici doživeli jedinstveno obrazovno iskustvo i uživali u svakom momentu učenja i savladavanja školskih izazova.

Gamification at International School

Učenici ljubav prema učenju uče od nastavnika

U toku februarskog raspusta nastavnici International Schoola su prisustvovali raznim radionicama stručnog usavršavanja koje je organizovao Institut za moderno obrazovanje. Ljubav prema celoživotnom učenju koju nastojimo da negujemo i kod naših učenika je nešto u čemu svi nastavnici veoma uživaju.

Jedna od radionica bila je o gejmifikaciji u nastavi i učenju i ko bi bolje testirao nove pedagoške metode od kreativne i inovativne nastavnice biznisa Tatjane Vilček – nastavnice koja se posvećeno trudi da učenicima nastava nikada ne bude jednolična.

Učenici usvajaju znanje na način koji je njima blizak i zabavan

Spoj napredne tehnologije i učenja je dobitna kombinacija za zainteresovane, motivisane i angažovane učenike. Još kad se tome pridoda neka oblast koju deca naročito vole, kao što je to gejming, onda je uspešna nastava zagarantovana.

Kako se približavaju probni ispiti, revizija prethodnog predmetnog sadržaja ponekad može biti monotona, ali ne i u International Schoolu. Nastavnica biznisa je napravila društvenu igru sa karticama, pravilima i tablom, u kojoj su naši učenici veoma uživali.