Inovativnost na delu: Kreiranje budućnosti kroz tehnološke ideje

Uzbudljiva tema Technology na časovima engleskog jezika inspirisala je učenike Y7 da pokažu svoju kreativnost kroz osmišljavanje novih izuma i njihovo predstavljanje drugarima iz razreda. Devojčice su se istakle svojim pametnim rešenjima za pomoć u odabiru modnih i odevnih kombinacija, dok su dečaci došli sa svežim idejama u oblasti saobraćaja.

EcoGlide, Plane Capsule, Fashion Fusion i McLean: Izumi koji oduzimaju dah

Među izumima koje su predstavili učenici su se našli EcoGlide – ekološki prihvatljiv transportni sistem, Plane Capsule – inovativni koncept putovanja avionom, Fashion Fusion – pametni uređaj za stvaranje savršenih modnih kombinacija, i McLean – revolucionarni automobil budućnosti.
Ova kreativna aktivnost nije samo zabavna već je i podstakla timski rad, kritičko razmišljanje i prezentacione veštine kod učenika, dok su istovremeno isticali važnost tehnologije u našem svakodnevnom životu. Smešteni negde između naučne fantastike i stvarnosti, ovi izumi su pokazali da su granice mogućeg samo granice naše mašte!