Učenice iz Year 13 nedavno su istraživale svet medicinske biohemije tokom specijalne posete Kliničkom centru Srbije. Na čelu sa nastavnicom hemije, Marijom Kovački, učenice Lana Lukić, Teodora Beatović i Isidora Šušović imale su priliku da zavire iza kulisa Instituta za kliničku biohemiju.

Učenike je ugostila Olja Gabrić, Načelnica Službe za urgentnu laboratorijsku dijagnostiku. Gospođa Olja Gabrić pružila je učenicama uvid u procese i tehnike koje su uključene u medicinsku biohemiju. Učenice su videle kako se pripremaju, analiziraju i procenjuju uzorci krvi i urina, ističući vredne informacije koje se mogu dobiti iz ovih uzoraka.

Ova poseta je pružila obogaćujuće iskustvo učenicama, a zahvaljujući gospođi Olji, učenice su stekle praktično znanje i uvide u polje medicinske biohemije iz prve ruke, a u isto vreme videle su i kako Klinički centar Srbije funkcioniše.