Uvid u globalni doprinos Međunarodne organizacije rada

Jovan Protić, Nacionalni koordinator Međunarodne organizacije rada za Srbiju, gostovao je u International School, gde je održao predavanje o ključnim aktivnostima i ciljevima ILO u Srbiji i svetu.

Globalni standardi i lokalni uticaj

Predavanje je bilo fokusirano na razumevanje kako ILO pomaže u kreiranju boljih uslova rada kroz svoje programe i inicijative koje se implementiraju širom sveta. Protić je istakao važnost međunarodnih standarda koji doprinose zaštiti prava radnika, kao i načine na koje ILO sarađuje sa vladama i drugim partnerima kako bi se unapredili radni uslovi u različitim zemljama. Diskusija je takođe obuhvatila konkretne primere projekata ILO u Srbiji, koji pokazuju pozitivan uticaj organizacije na lokalno tržište rada.