Na Fakultetu savremenih umetnosti je 14. i 15. maja održan kreativni vikend. Tom prilikom FSU je ugostio veliki broj srednjoškolaca iz cele Srbije.

Na ukupno devet radionica učenici su uz pomoć predavača stekli uvid u to kako izgledaju umetničke studije i na koje sve načine mogu da razvijaju svoj talenat.

Obilje atraktivnih i korisnih sadržaja

Svi srednjoškolci koji su zaljubljeni u umetnost imali su priliku da tokom dva dana nauče mnogo korisnih stvari, ali i da vide ceo proces stvaranja umetničkih dela. „Creative Art Workshop” sastojao se od radionica iz grafičkog dizajna, glume, dizajna enterijera, slikarstva, modnog dizajna, multimedijalne produkcije, muzičkih komunikacija, savremenog novinarstva i game arta.

Na grafičkom dizajnu bavili su se reciklažom, a na dizajnu enterijera učili su o osnovama dizajniranja unutrašnjih objekata.

Na glumi su se upoznali sa kreiranjem lika i karaktera, ali su učili i o glasu i njegovoj važnosti na sceni.

Modni dizajneri su stvarali aksesoare za glavu, na slikarstvu je upriličen javni čas crtanja i slikanja, a muzička radionica je bila posvećena muzičkom performansu.

Na savremenom novinarstvu učili su kako da prepoznaju „fake news”, dok je radionica produkcije bila posvećena kreiranju brenda.

Veliko interesovanje za game art

Radionica game arta izazvala je veliko interesovanje, a na njoj su se učenici srednjih škola bavili izgradnjom karaktera i prostora u video-igrama.

Sertifikati za učenice International Schoola

Učenice International Schoola Sofija Vojnović i Andrea Kačarević učestvovale su u radionici za dizajn enterijera i dobile priznanje u vidu sertifikata.

Ovo su njihovi utisci:

„Učestvovali smo u radionici za dizajn enterijera. Bilo je neverovatno… Profesori i studenti bili su tako ljubazni. Radionica je trajala tri i po sata, ali je bila toliko zanimljiva da nismo ni primetili. Naučili smo kako da uredimo svaki enterijer. Jedva čekam sledeću”, bila je oduševljena Sofija Vojnović (Year 10, International School).

„Prvi put sam išla na radionicu za dizajn enterijera i drago mi je da je radionica na FSU bila moja prva. Trajala je skoro četiri sata sa pauzama, ali nismo ni primetili, jer smo se zabavljali sa profesorima i studentima koji su deo FSU. Bili su tako ljubazni i zaista su nam pomogli na projektu koji smo radili na radionici. Bilo je to zaista dobro iskustvo i radujem se sledećem”, rekla nam je Andrea Kačarević (Year 10, International School).