Da li vam Damjan Vezenkoski padne na pamet kada kažemo Vuk sa Volstrita? Možda još uvek ne, ali svakako bi trebalo. Pritom, ovde ne mislimo da asocijacija bude Džordan Belfort, već istrajnost, posvećenost i jake liderske veštine.

Damjan Vezenkoski, učenik odeljenja Year 10, stigao je do velikog finala prvog nivoa takmičenja „Wolves of Wall Street”, koje su organizovale agencije studenata sa Harvarda u saradnji sa organizacijom „Learn with Leaders”. Pokazao je izuzetnu posvećenost i trud, zbog čega je nagrađen sertifikatom.

Takmičenje koje od učenika stvara lidere

„Wolves of the Wall Street” je dvanaestonedeljno investiciono takmičenje, koje učenike podstiče da razviju inteligentnu strategiju portfolija, strateški trguju i popnu se na vrh liste lidera investitora.

Učesnici se sve vreme takmiče da izrade najbolji portfolio koristeći pokazne parametre i predstave se u najboljem svetlu na simulaciji.

Damjane, čestitamo na plasmanu među petnaest najboljih! Obogatio si svoj portfolio (biografiju) učešćem na takmičenju koje je sproveo Harvard, što će ti kasnije biti od velike pomoći pri upisu na univerzitet.