School storiesSuccessStemCo

Učenici International Schoola su na takmičenju „StemCo” osvojili ukupno 23 medalje i ne možemo biti ponosniji! Da, dobro ste pročitali.

StemCoJesenja runda takmičenja „StemCo” trajala je od 17. do 23. oktobra, a učenici International Schoola iskoristili su priliku da svojim vršnjacima iz celog sveta pokažu koliko su talentovani. Učenici su se takmičili iz matematike, fizike, hemije i biologije, a takmičenju su mogli da pristupe gde god da su se nalazili. Iz svakog predmeta dobili su 40 pitanja sa ponuđenim odgovorima, a pošto su pitanja bila problemskog tipa, nije bilo moguće pronaći konkretne odgovore. Učenici su mogli da koriste knjige, udžbenike i onlajn-pretragu za sve informacije koje su bile od koristi.

13 bronzanih, 9 srebrnih i jedna zlatna medalja za učenike International Schoola na takmičenju „StemCo”

Navikli smo već da naši učenici na ovom takmičenju ostvaruju zapažene rezultate, te ni ovog puta nije bilo izuzetaka. Učenici su osvojili 13 bronzanih, 9 srebrnih i jednu zlatnu medalju.

Takmičenje je učenicima bilo zabavno, ali im je i omogućilo da unaprede svoja znanja i veština iz datih oblasti.

Čestitamo našim učenicima! Znali smo da ćete biti najbolji čak i pre nego što je takmičenje počelo!