School storiesSoft skills

Učenici programa Lower Secondary imali su prošle nedelje interaktivno predavanje u okviru predmeta Soft Skills. Učenici su zajedno sa nastavnicom Marijom Panić, ugostili nastavnika psihologije Aleksandra Petrovića, koji im je govorio o stilovima u komunikaciji.

Soft SkillsKako prepoznati stilove komunikacije i rešavati konflikte

Nastavnik Aleksandar je kroz prezentaciju i igru uloga učenike upoznao sa asertivnim, agresivnim, pasivno-agresivnim i pasivnim stilom komunikacije, te su učenici naučili kako da prepoznaju svaki stil, ali i kako da rešavaju konflikte.

Soft skills definišemo kao sposobnost efektivne interakcije sa drugima. Ove veštine se poboljšavaju tokom školskog života učenika, na njihovom putu ka visokom obrazovanju, ali je potrebno da učenici počnu da ih razvijaju što je ranije moguće. One su danas neophodne i cenjene gotovo isto koliko i akademska dostignuća.