Učenici ekonomije iz Year 13 imali su priliku da se upuste u kompleksno donošenje odluka kroz simulaciju oligopola. Vežba je učenicima pružila lično iskustvo suočavanja s neizvesnostima koje prate poslovne odluke u okviru ove specifične tržišne strukture.

Učenici su stekli novo iskustvo na nešto nekonvencionalniji način

Nastavnica je učenike podelila u pet timova, od kojih je svaki predstavljao različitu kompaniju. Morali su da donesu odluku: ili smanjiti cene ili uložiti u reklamu kako bi povećali prihode. Međutim, konačan ishod bio je određen odlukama drugih konkurentskih kompanija na tržištu, kojih je ukupno pet.

Najuspešniji timovi postigli su najmanje gubitke, pokazujući svoju veštinu u savladavanju izazova oligopolističkog okruženja. Svi su se zabavili, a pritom su stekli i novo iskustvo na nešto nekonvencionalniji način.