Početak novembra doneo je nove uspomene učenicima iz Year 11, Year 12 i Year 13. Tokom petodnevnog studijskog putovanja učenici su sa svojim odeljenjskim starešinama posetili Solun, gde su imali priliku da se upoznaju sa različitim kulturama, da osete moć antičke Grčke i da uživaju u prelepim pejzažima.

Učenici su obišli mnoge spomenike kulture i muzeje, a u međuvremenu su uživali u hrani, kafićima, restoranima i dugim šetnjama.

Zejtinlik – mesto sećanja na kome su se učenici povezali sa delom svoje nacionalne istorije

Učenicima se posebno dopala poseta Srpskom vojničkom groblju na Zejtinliku. Prilikom ove posete učenici su videli brojne spomenike i nadgrobne ploče koje odaju počast srpskim vojnicima poginulim u Prvom svetskom ratu. Osim toga, upoznali su se sa istorijskim kontekstom Prvog svetskog rata, kao i sa ulogom koju je Srbija imala u njemu.

Groblje je uređeno i održavano sa posebnom pažnjom, pružajući lekciju o poštovanju istorije i očuvanju sećanja na one koji su položili živote za svoju zemlju. Zejtinlik je ne samo mesto sećanja već i mesto koje učenicima omogućava da nešto nauče i da se povežu sa delom svoje nacionalne istorije na vrlo dirljiv način.

Prihvatanje različitih kultura i jačanje znanja o svetu koji nas okružuje

Studijska putovanja pomažu učenicima da steknu iskustvo iz stvarnog sveta, koje se ne može steći u učionici, kao i da prihvate različite kulture i ojačaju svoje znanje o svetu koji ih okružuje. Učenici su ovo putovanje iskoristili i da učvrste svoja prijateljstva.