School stories

Učenici Year 12 i Year 13 koji pohađaju predmet Digital Media and Design posetili su, u okviru redovnih časova, Muzej savremene umetnosti, što im je pomoglo da se na tren otrgnu od bujice neprekidnog toka misli i smeste u dati trenutak kako bi iskusili ono što je pred njima.

Poseta koja podstiče na razmišljanje

Učenici su posetili izložbu „Nepouzdani pripovedač”, koja predstavlja višedecenijski stvaralački opus Mrđana Bajića, jednog od najprominentnijih aktera savremene umetničke scene u Srbiji. Postavkom su obuhvaćeni umetnikovi radovi i projekti koji su tokom poslednje četiri decenije obeležili umetnička dešavanja kod nas, u regionu, ali i širom sveta.

Imajući u vidu da savremena umetnost istovremeno predstavlja i lični doživljaj i osvrt na kulturna dešavanja, sasvim smo sigurni da je ova poseta na naše učenike delovala stimulativno.