School stories

Učenici Year 12 Tara Tomović i Kosta Marković su zajedno sa nastavnicom Digital Media and Design Lorom Mitić posetili „Balkanimu”, evropski festival animiranog filma.

Učenici su uživali u projekcijama evropskih kratkih animiranih filmova, ali su iskoristili priliku i da se upoznaju i razgovaraju sa Rastkom Ćirićem, srpskim multimedijalnim umetnikom, čija su polja interesovanja grafika, ilustracija, strip, animacija i muzika.

Jedinstveno iskustvo za naše učenike

„Balkanima” postoji već 18 godina i glavni cilj festivala je prikazivanje evropskih kratkih animiranih filmova, studentskih filmova, kao i dodatnih programa u vezi sa svetom animacije (predavanja, izložbe, radionice, multimedijalni događaji).

Ovo je bilo jedinstveno iskustvo koje je pomoglo Tari i Kosti da ojačaju vezu sa animacijom i sličnim vizuelnim oblicima.