Odavno je poznato da dobri nastavnici učenike čine boljima. Međutim, International School dokazuje da i zbog dobrih učenika nastavnici postaju bolji edukatori.

U ponedeljak i utorak, 4. i 5. oktobra, nastavnica matematike Aleksandra Strugar zamenila je uloge sa učenicima, koji su predavali umesto nje. I uradili su to odlično.

Stvarno drugačiji čas na International Schoolu

Učenici International Schoola se odlično snašli u ulozi predavača

Lara Todorović, Year 13, izvanredna učenica-tutorka i buduća studentkinja matematike, predavala je lekciju iz matematike svojim drugarima iz Year 12. Koristeći Desmos graphing kalkulator, pokazala je kako promene u izrazu funkcije dovode do promena na grafiku funkcije.
Sledećeg dana su Iva Živaljević i Petar Tomić, učenici Year 13, prezentovali lekciju „Linear combination of random variables” svojim vršnjacima iz razreda.

Budući profesori, inženjeri, biznismeni i nadasve – uspešni i ostvareni ljudi

Kako se pravi biznis plan? Odgovor na ovo pitanje mogli bi vam dati budući preduzetnici, učenici Year 10. Na času biznisa učenici Year 10 preuzeli su ulogu investitora i pripremili prezentacije o svojim „kompanijama”, prezentujući svoj biznis plan korak po korak – od opisa kompanije, preko poslovnih ciljeva, do marketinga i plana prodaje.
Učenici su primenili alate i metodologije koje su naučili i shvatili su da učenje ima smisla kada se primeni u ličnom kontekstu.

Bez obzira na to da li će postati matematičari, profesori ili uspešni poslovni ljudi, jedna stvar je sigurna – učenicima International School obezbeđuje adekvatnu sredinu za rast i razvoj u svakom mogućem aspektu i unapređenje onih veština koje učenik prirodno poseduje.