LINK Innovations projekat „Roditelji na radnom mestu” na dan je postao projekat „Tetke na radnom mestu”. Vladimir Milošević, nastavnik geografije, odveo je učenike Year 10 u „Frikom”, u posetu tetki Alekse Vukčevića, generalnoj direktorki „Frikoma”.

Učenici su se upoznali sa radom većine sektora i odeljenja ove značajne kompanije. Predstavljeni su im marketing i brendiranje, dok je Aleksina tetka Olga govorila o iskušenjima i izazovima u kompanijama poput „Frikoma”.

Učenici su imali jedinstvenu priliku da vide kako se pravi sladoled, ali i da naprave ukuse po sopstvenom izboru! Zar to nije „kul”?! Videli su i kako se sladoled skladišti i isporučuje na druga tržišta i u prodavnice.

Ova poseta je pomogla učenicima da istovremeno primene svoja znanja iz biznisa i geografije, a što je za njih još važnije – mogli su da probaju ukusne sladolede i druge smrznute proizvode.

Zahvaljujemo Aleksinoj tetki na dobrodošlici, bilo je korisno i „ukusno”! Kada možemo ponovo da dođemo?