Projekat „Ove nedelje roditelji predaju” doveo nam je Laninu mamu, Mirjanu Gomilanović, koja ima dugogodišnje iskustvo u HR-u, komunikaciji i koučingu. Učenici i nastavnici imali su priliku da prisustvuju radionici o komunikaciji između ljudi kroz predavanje izvršnog i liderskog trenera.

Projekat "Ove nedelje roditelji predaju"

Kako postati sjajan komunikator?

Mirjana Gomilanović, profesionalni sertifikovani trener i govornik u oblasti razvoja lidera i organizacionog rasta, držala je pažnju učenika naglašavajući najvažnije aspekte dobre komunikacije i načina na koji se međusobno razgovara.

Učenici i nastavnici su učestvovali u diskusiji dajući nekoliko primera iz svog života i navodeći trenutke kada su imali problema u komunikaciji sa ljudima. Naučili su da emocionalna inteligencija igra veliku ulogu u načinu na koji komuniciramo, pa su dobili nekoliko saveta i trikova kako da postanu odlični sagovornici.

„If you can’t say anything nice, don’t say anything at all.” – Margaret Atwood

Način na koji komuniciramo mnogo govori o nama, i to ne samo reči kojima izražavamo misli već i emocionalni ton koji odašiljemo prilikom komunikacije.

Stoga moramo obratiti pažnju na to kakvi smo sagovornici i osvestiti koliko je bitno da komuniciramo na takav način da nas ljudi pamte po ljubaznosti i učtivosti, ali i razgovetnosti i jasnoći u komunikaciji.

Svakim danom postajemo bolji nego što smo bili juče

Učenicima je predavanje bilo veoma korisno – shvatili su da se njihov svakodnevni život sastoji od različitih situacija u kojima se susreću sa različitim ljudima koji imaju svoje probleme; shvatili su da treba da se fokusiraju na sebe, svoju snagu i znanje kako bi izbegli konflikte i komunicirali na pristojan i asertivan način.

Projekat „Ove nedelje roditelji predaju” razvijen je sa ciljem da pokrene učenike na razmišljanje ne samo o profesionalnoj orijentaciji i budućoj karijeri već i generalno o sebi, svojim postupcima, odnosu prema sebi i drugima i načinima kako mogu danas biti još bolji nego što su bili juče.

Sa nestrpljenjem iščekujemo da upoznamo još jednog profesionalca i sjajnu ličnost i da čujemo nešto više o njihovom iskustvu i razvoju karijere.