Lara Todorović, učenica Year 13, sa ocenama A*, učenica-tutor, uspešna golferka, a zahvaljujući svojim akademskim i sportskim postignućima, već je postala i studentkinja Seton Hall univerziteta. Da li možemo Larinoj listi dodati da je u međuvremenu postala i nastavnica?

U redu, nije postala prava nastavnica, ali je definitivno dokazala da bi i to mogla da bude. Već drugi put. U sredu, 6. aprila, Lara je zamenila nastavnicu matematike, Aleksandru Strugar, i učenicima iz Year 11 predavala “Transformacije funkcija”.

Pored uobičajenih pitanja koja su u vezi sa oblašću predavanja, učenici su želeli da znaju i kakva je matematika koja ih očekuje na AS/A nivou. Takođe, zanimala su ih i Larina iskustva u vezi sa predmetima koje je birala da sluša u Year 12.