Mart, mesec Frankofonije, je iza nas, a učenici International Schoola nisu propustili priliku da to obeleže. Učenici koji slušaju francuski jezik su 28. i 30. marta zajedno sa profesorkom francuskog jezika, Marijom Panić, proslavili francusku kulturu u školskom projektu o francuskoj umetnosti 19. veka. Ovi časovi su privukli pažnju i učenika kojima je drugi strani jezik španski i nemački, te su im se pridružili.

Učenici su prikazali rezultate svojih istraživanja o francuskoj umetnosti 19. veka. Ovo je rezultiralo sticanjem više znanja o francuskom romantizmu (Ežen Delakroa, koga je predstavila učenica Mia Aleksić), impresionizmu (Klod Mone – učenice Teodora Beatović i Isidora Šušović, Ogist Renoar – učenik Viktor Božin), kao i o postimpresionizmu i njegovom uticaju na kubizam (Pol Sezan, koga je predstavio Tyler Vuk Fidelak).

Zajedno sa profesorkom francuskog jezika, učenici su podelili svoje utiske o slikama i istakli osnovne karakteristike ovih umetničkih pravaca, kao i vezu umetničkog izraza, nauke i tehnoloških inovacija toga doba.