International School i nastavnica globalnih perspektiva Tatjana Koluvija po drugi put ove školske godine bili su domaćini velikog događaja. Školski eTwinning projekat „Mindfulness u nastavi” bio je sjajna prilika da International School, partnerska škola iz Belgije i škole iz Turske i Litvanije razmene pozitivnu energiju.

Samit „Mindfulness u nastavi”

Pridružilo se više od 40 učenika iz različitih škola. Samit je bio posvećen miru i ljubavi u svetu, o čemu smo i razgovarali na početku.

Zajedničkim snagama ka boljem društvu

Predstavnici svih škola su na samom početku govorili o svojim školama, a neki su snimili i video-klipove svojih škola i tako predstavili učionice i učenike. O viziji naše škole i svakodnevnom životu u školi govorila je predstavnica International Schoola Jelena Parmak, učenica Year 12.

Nakon kraće diskusije nastavnica iz Belgije Els Hamaekers povela je učenike i nastavnike u meditaciju. Bilo je veoma opuštajuće i mirno, te su, nakon sesije, svi uživali i delili utiske. Svi učesnici su se složili da smo svi isti, da svi imamo iste potrebe, iste ciljeve, iste strahove. Ova meditacija je bila posvećena miru u svetu jer se svi osećamo tužno i nesigurno zbog trenutne situacije u Evropi.

International School podržava socioemocionalni razvoj učenika

Najupečatljiviji trenutak samita definitivno je bio kada je jedan od učenika istakao koliko su zapravo učenici zahvalni što imaju nastavnike koji ih podržavaju i u socioemocionalnom razvoju, umesto da se samo fokusiraju na njihova akademska dostignuća. Ne samo da ih nastavnici podržavaju već se svi sa puno ljubavi i uvažavanja obraćaju svojim učenicima.

Radujemo se sledećem samitu i učenju kako da živimo sa više mira, svrhe i mudrosti.