Renomirani časopis K12 Digest prepoznao je rad profesora International Schoola

Da li ste se ikada zapitali šta učenike International Schoola čini tako uspešnim? Njihova konstantna spremnost da rade? Bez ikakve sumnje. Njihova odgovornost? Način razmišljanja? Naravno. Njihovi učitelji? DEFINITIVNO! Ako je uspeh učenika cilj obrazovanja, kvalitetna nastava je sredstvo kojim se taj cilj postiže. Znajući da je obrazovni sistem dobar onoliko koliko su dobri njegovi nastavnici, mi onda možemo samo da budemo ponosni.

Renomirani časopis K12 Digest odao je priznanje trudu koji su Tatjana Koluvija, nastavnica globalnih perspektiva, Nadežda Golubović, nastavnica biologije, i Aleksandar Petrović, nastavnik psihologije, uložili i njihov inspirativni rad uvrstili u najnovije izdanje časopisa.

Impresivni radovi nastavnika dali su doprinos u različitim naučnim oblastima

Tatjana Koluvija, nastavnica globalnih perspektiva, vođa Mindfulness kluba i koordinator za saradnju sa roditeljima, napisala je članak o asertivnom i mindful pristupu u školskom okruženju. Nastavnica Tatjana koristi mindful i asertivan pristup u nastavi i komunikaciji, što daje odlične akademske rezultate, ali i doprinosi razvoju socioemocionalnih kompetencija učenika.

Nadežda Golubović, nastavnica biologije i STEAM koordinator, pisala je o mentorstvu – kako nas menja i zašto nam je toliko važno. Odnos između mentora i mentija zasniva se na iskrenosti i poverenju, što dovodi do toga da obe strane postaju bolji komunikatori, slušaoci, podržavaoci i, što je najvažnije, bolji ljudi.

Ka učenju bez anksioznosti

Anksioznost i učenje je tema o kojoj je pisao Aleksandar Petrović, nastavnik psihologije i školski savetnik. Anksioznost koja se javlja zbog testova je problem sa kojim se suočavaju mnogi učenici, a koji profesori primećuju prilikom ulaska u učionice. Učenike treba osnažiti i podržati što je više moguće kako bi im njihov skup veština dobro služio i u budućnosti i pružao čvrstu osnovu za bolji život u globalu.

Izuzetno smo zahvalni i ponosni što imamo ovako inspirativne nastavnike koji utiču na poboljšanje obrazovnog sistema, dok svoja iskustva i ideje dele sa svetom.