International School nastoji da čitavim svojim nastupom, aktivnostima i učešćem u raznovrsnim događajima doprinese kako lokalnom, tako i globalnom razvoju najvažnijih tema koje se tiču svih nas, tj. koje se sprovode zbog dobrobiti čitave društvene zajednice.

Expo Dubai

Ti napori koje International School ulaže u unapređenje i razvoj su prepoznali organizatori jednog od najvažnijih događaja u sferi obrazovanja i učenja – Knowledge and Learning Weeka, svetske izložbe Expo 2020 u Dubaiju, na kojem se pokreće internacionalna diskusija na globalno važna pitanja.

Među liderima u sferi pozitivnih društvenih promena

Svetska izložba Expo 2020 ugostila je ove godine eminentne inovatore iz više od 190 zemalja sveta, među kojima je i učenik International Schoola koji predstavlja svoju školu. Oni su se okupili sa idejom da kroz 10 tematskih nedelja zajedno istraže i unaprede mnogobrojna globalna ključna pitanja i ciljeve koji se tiču dobrobiti čovečanstva.

Poznat po društvenom aktivizmu i učešću u brojnim društveno značajnim događajima, International School, kao deo LINK edu Alliance, dobio je poziv da se predstavi u tematskoj nedelji unapređenja znanja i učenja kao najbolji predstavnik te oblasti iz Srbije.

International School već primenjuje futuristički sistem obrazovanja

Delić atmosfere ovog futurističkog ambijenta u nedelji posvećenoj deljenju najbolje prakse u oblasti obrazovanja prenosi nam učenik International Schoola Stefan Vučić. Dok je obilazio paviljone iz regiona i sveta, posebno mu je bila zanimljiva činjenica da predstavljene stvari iz budućnosti obrazovanja svetskih izlagača on već ima priliku da koristi na nastavi i časovima u International Schoolu, koje ne propušta, jer nastavu bilo kad i bilo gde može pohađati putem Distance Learning platforme.

Dostupni su mu kursevi i live stream časovi u realnom vremenu, dok propuštene uvek može nadoknaditi pregledom u arhivi. Elektronski dnevnik International Schoola registrovao je Stefanovo prisustvo 5.000 kilometara dalje, u Beogradu, pa je tako mogao da uživa u ovoj nesvakidašnjoj izložbi bez neopravdanih časova. Sjajne mogućnosti, zar ne?
International School zajedno sa svojim učenicima stremi uspehu, inovacijama i opštem unapređenju, kako na ličnom tako i na kolektivnom nivou.

Vođen vizijom budućnosti obrazovanja, International School nastavlja put unapređenja, znanja i učenja kako bi svojim sadašnjim i budućim učenicima pružao najkvalitetnije obrazovanje dostupno na našim prostorima – kako bi im pružio internacionalno obrazovanje u Srbiji.