Da li ste znali da i lepe reči imaju svoj svetski dan? Da, baš tako, danas je svetski dan lepog izražavanja, reči zahvalnosti i podrške, ljubaznih i prijatnih izjava, ali i šala. Danas je svetski dan pozitivnih vibracija koje šaljemo kada smo srdačni jedni prema drugima, kada nekog nasmejemo ili raznežimo, kada reči koristimo da iskažemo ljubav i toplinu.

A baš takve dane volimo da slavimo u International Schoolu, zbog čega danas sa vama delimo lepe reči koje su nam uputili naši učenici.

Say Something Nice Day – svetski dan lepog izražavanja, reči zahvalnosti i podrškeKako je nastao Say Something Nice Day?

Gradonačelnik Kit Sami iz Severnog Čarlstona u Južnoj Karolini proglasio je 1. jun svetskim danom lepih reči i izjava, prepoznavši vrednost ideje koju je dr Mič Karnel obradio u svojoj inspirativnoj knjizi „Say Something Nice: Be a Lifter At Work” – knjizi koja šalje poruku da treba da budemo optimisti, oni koji nadahnjuju i oplemenjuju svojim rečima i pristupom. Ovakva ideja zaista je zaslužila da ima svoj datum, a International School podržava ideje poput ove koje mogu nekome ulepšati dan.

Iskoristimo moć pozitivnih reči

Say Something Nice Day se obeležava da nas podseti koliko je važno da budemo srdačni, afirmativni, prijatni i topli u komunikaciji i da širimo pozitivnu energiju. Reči su moćno sredstvo kojim možemo učiniti ovaj svet lepšim mestom za život, ukoliko ih upotrebljavamo na pravi način.

A šta su naši učenici rekli povodom ovog dana?

Helena Č. Ms Zorana, our principal is so nice and always willing to help us and make this school more fun and interesting!

Tara C. At this school, I like the teachers because they are kind, they always understand us and they help us. This school is modernly designed.

Sofia Z. I love the teachers and the positivity that they spread, in almost every class there is a great atmosphere. They are really patient and try hard for us to learn everything. Teachers love to talk to us as well as give us advice. This school is an amazing place where we not only study but make friends.
We visit so many cool and amazing places, and our principal Zorana, as well as Neda and Dusanka, is always willing to help and make everyday activities more fun and enjoyable.

Lazar J. The distance learning platform is cool and students can see their grades and the classes they have for the week. Also, there’s the live streaming option which allows you to watch the lessons in real time when you’re not at school.

Lena S. This school is a very happy place because teachers are young and they are closer to our mindset.

Mia A. The school provides us with future opportunities, therefore this school is one of the best options, when considering which school you would like to enrol in.

Neka vaše reči uvek budu odmerene, ugodne, zabavne, simpatične i prijateljske, neka se vaš stil komunikacije zasniva na ideji Say Something Nice svakog dana.

Nasmešimo ili raznežimo jedni druge – 1. juna i svih ostalih dana u godini!