Učenici International Schoola su u ponedeljak, 20. februara, imali priliku da saznaju više o sportskim stipendijama od Miloša Todosijevića, sportskog konsultanta i osnivača agencije „Level-up scholarships”, koji je predstavio američke univerzitete koji podržavaju perspektivne sportiste.

Učenici Year 11 i Year 12 zainteresovani za visoko obrazovanje i učešće u univerzitetskim sportskim programima u Americi okupili su se da saznaju više o različitim stipendijama koje su trenutno dostupne. Miloš Todosijević je učenicima govorio o različitim vrstama stipendija, kao što su pune i delimične stipendije, akademske i sportske stipendije.

Korisne informacije za učenike koji su zainteresovani za visoko obrazovanje a istovremeno se bave i sportom

Nakon prezentacije, učenici su imali priliku da postavljaju pitanja, a mnogi od njih su bili inspirisani i motivisani da nastave da rade na ostvarenju svojih ciljeva kada je reč o bavljenju sportom na univerzitetskom nivou.

Prezentacija je bila koristan izvor informacija za učenike International Schoola koji su zainteresovani za dalje obrazovanje i bavljenje sportom. Pružajući informacije o sportskim stipendijama, Miloš Todosijević je objasnio našim sportistima kako da lakše dođu do visokog obrazovanja.