Charity campaignsSchool stories

Godinama već učenici International Schoola pomažu onima kojima je pomoć najpotrebnija. Nakon što su za decu iz Svratišta u novembru obezbedili užine, pojedini učenici i članovi LINK kidZ & Youth Without Borders Community Cluba, na čelu sa Tatjanom Koluvijom, otpočeli su sa volontiranjem.

Deca iz Svratišta su bila presrećna

Nakon uvodnog sastanka sa koordinatorkom Svratišta, koja im je pokazala prostorije kojima raspolažu, učenici su se upoznali sa decom. Vaspitačica je svima još jednom pročitala pravila, pa su se nakon toga zabavili igrajući društvene igre. Volonteri International Schoola su deci iz Svratišta pomogli oko zadataka iz matematike, ali su zajedno sa njima pisali i pisma. Nakon što su im poslužili hranu, pomogli su im i oko raspremanja sobe.

Deca iz Svratišta su bila presrećna, a posebno nakon što su saznali da će ubuduće svake subote neko od naših volontera biti sa njima.

Izgradnja srećnijeg društva za sve

Kada pomažemo drugima, mi zapravo činimo ovaj svet boljim mestom i poboljšavamo živote onih koji možda nisu srećni kao mi. Pomaganje drugima ne predstavlja samo dobro delo već čini i da se osećamo bolje i srećnije. Povezujući se sa decom iz Svratišta, učenici International Schoola utiču na stvaranje jače zajednice i pomažu u izgradnji srećnijeg društva za sve.