Charity campaignsSchool stories

Učenici International Schoola uvek su se isticali u pružanju pomoći pojedincima ili institucijama. Ovog puta neki od članova LINK kidZ & Youth Without Borders Community Cluba odlučili su da otpočnu svoj angažman u Crvenom krstu Stari grad.

Naši učenici su uvek spremni da pomognu

Vođa ove aktivnosti, učenica Year 12 Tijana Bugarčić, zajedno sa svojim drugarima iz škole Miom Aleksić, Biljanom Jović, Tianom Đuranović, Minom Perović, Lazarom Virijevićem, Tarom Tomović, Emelyn Penom Ruiz, Annom Golubkovom i Isidorom Šušović učestvovala je u aktivnostima povodom borbe protiv dijabetesa. Pomagali su i prilikom dobrovoljnog davanja krvi, bili su deo obuke „Promocija zdravlja – životne sredine”, a održali su i radionicu u Osnovnoj školi „Mihajlo Petrović Alas”, gde su promovisali humane i etičke vrednosti.

Učenici International Schoola, kao i uvek, rade na podizanju društvene svesti, a volontiranjem u Crvenom krstu pokazali su da su uvek spremni da pomognu. Zajedno sa 60.000 drugih volontera Crvenog krsta, naši učenici promovišu međusobno razumevanje, prijateljstvo i saradnju.