U poslovnom okruženju učimo kako da pristupimo profesionalno radnim obavezama, kako da ispunjavamo zadatke u određenim rokovima i kako da svoj posao obavimo na kreativan i inovativan način. Međutim, dolazak do inspirativnog poslovnog okruženja nije lako!

Učenici u ulozi HR menadžera i kandidata za posao

Nastavnica biznisa je svoje bogato iskustvo u menadžmentu i poslovanju prenela učenicima tokom nastave. Učenici koji pohađaju biznis imali su jedinstvenu priliku da se prikažu u najboljem svetlu i kao zaposleni u sektoru za ljudske resurse, ali i kao kandidati za posao!

Razvijamo važne veštine za budućnost

Naime, nastavnica je organizovala radionicu na kojoj su učenici vežbali da predstave svoje veštine i znanja na jasan, koncizan i zanimljiv način, što će im biti i te kako potrebno ubuduće, kada budu upisivali fakultete i aplicirali za poslove, ali su bili i u ulozi HR menadžera koji vodi proces intervjuisanja i pritom naučili principe intervjua radi regrutacije dobrog kandidata. Uz to su učili i koje su to odlike dobrog CV-ja, kako bi trebalo da bude napisan i koje informacije treba da sadrži.

Među našim učenicima verovatno ima budućih menadžera ljudskih resursa, kojima je ova radionica bila naročito korisna i interesantna, ali jedno je sigurno: radionica je prošla veoma uspešno jer su učenici prepoznali važnost te teme i primenljivost znanja koja će usvojiti na toj radionici, budući da će veoma brzo biti u situaciji realnog intervjua.

No, ne brinemo za naše učenike, jer su na ovoj radionici pokazali izvrsnu snalažljivost i veštine intervjuisanja / samoprezentovanja, na kojima bi im pozavideli čak i pravi HR menadžeri, ali i kandidati koji žele da ostave pozitivan utisak.

0-02-0a-7420e401b8e6dd3a7cc863b5a5cc72b94921d03fe9f50f48864663f8de136554_f154c7013300f258

Spremni za intervjue za fakultet, ali i za posao

Regrutacija, kao jedan od najbitnijih elemenata u okviru menadžmenta ljudskih resursa, predstavlja najizazovniji korak u procesu zapošljavanja. Na kandidatima je veliki pritisak da se predstave kao idealni zaposleni, a na regruterima da uoče sve prednosti i mane kandidata i procene da li će kandidat kao zaposleni na radnom mestu obaviti radne zadatke na najbolji način.

Intervju nije bitan samo za proces zapošljavanja. Naši bivši učenici već godinama naglašavaju značaj intervjua pri upisu na fakultete i apliciranju za prakse, kada se od učenika očekuje da prikažu svoje kompetencije, radne navike i sposobnost kritičkog mišljenja. International School zato kontinuirano radi na pripremi učenika za dalje školovanje i poslovno okruženje 21. veka.