Učenici Year 8 i Year 10 doživeli su jedinstveno iskustvo u Naučno-tehnološkom parku Beograd, koji su posetili sa Marijom Milić, nastavnicom biznisa. Učenici su se upoznali sa mogućnostima koje ovaj centar nudi u oblasti razvoja inovativnih startap kompanija.

Učenike je dočekala Marija Mrković, koja ih je upoznala sa samim objektom, njegovom arhitekturom i inovativnim pristupom u njegovom projektovanju.

Naučno-tehnološki park (NTP) pruža podršku startap i rastućim kompanijama da ubrzaju svoj rast i razvoj, osvoje nova tržišta i privuku investicije. Razvija programe i usluge prilagođene specifičnim potrebama kompanija u različitim fazama razvoja, kroz međunarodna partnerstva i nove inicijative koje podstiču sinergiju tehnologije i biznisa.

Učenici su bili veoma motivisani i inspirisani

Nakon veoma interesantnog uvodnog predavanja u vezi sa načinom rada NTP-a i idejama koje su se razvile i našle svoj put na tržištima širom zemlje i sveta, učenici International Schoola imali su priliku da učestvuju u radionici na kojoj su u timovima radili na razvoju nove poslovne ideje, koristeći tehniku SCAMPER. Učenici su bili veoma motivisani i inspirisani, što se i videlo po velikom broju interesantnih rešenja i ideja.

Nakon što su videli kako poslovanje zapravo funkcioniše, nadamo se da će učenici International Schoola u ​​bliskoj budućnosti imati priliku da sarađuju sa NTP-om i da zajedno rade na razvijanju veština i ideja.