Učenici Year 12 i Year 13 su u društvu nastavnice predmeta Digital Media and Design i koordinatorke školskih aktivnosti posetili Muzej nauke i tehnike.

Duh vremena pre interneta

Nastavnice Lora i Neda su učenike International Schoola koji slušaju predmet Digital Media and Design povele na izložbu pod nazivom „Leta pre neta”, koja im je približila duh vremena pre interneta i značaj tehničkih uređaja koji su nekada bili u svakodnevnoj upotrebi, a koje deca danas najčešće koriste putem aplikacija na mobilnom telefonu.

Izložba ima praktični, edukativni i zabavni karakter – učenici su imali priliku da kucaju na pisaćoj mašini, da vide kako su nastajale prve fotografije i da se upoznaju sa izgledom prvih televizora i muzičkih kutija.

Neki učenici su se na izložbi prvi put susreli sa pojedinim tehničkim uređajima, ali definitivno su svi mogli da vide kako su zapravo izgledala leta pre interneta.