Aleksandra Strugar, nastavnica matematike Lower Secondary programa, učinila je da učenje o geometriji i uglovima bude lako i zabavno za učenike Year 7. Učenici su koristili onlajn-alate za digitalno merenje uglova i crtanje njihovih oblika.

Naši učenici matematiku uče sa lakoćom

Učenici su morali da postave svoja digitalno generisana merenja u tabelu i zatim zajedno analiziraju prikupljene podatke.

U drugom razredu učenici Year 8 upoređivali su različite metode verovatnoće koristeći tehniku digitalnog bacanja novčića – izračunavali su verovatnoću krune i pisma pri svakom bacanju.

Povezujući matematiku i digitalnu tehnologiju, naši učenici uče sa lakoćom i otkrivaju novu svrhu tehnologije u učionici uz pomoć naših predanih nastavnika, koji su i više nego voljni da ih na tom putu usmeravaju.

Ko kaže da je matematika teška?