Ne moramo da ponavljamo koliko su uspešni naši učenici, ali moramo da se podsetimo fantastičnih rezultata na Kembridž ispitima u junskom roku 2021. Mnogi učenici su se, zahvaljujući ovim rezultatima, kvalifikovali za učešće u programu „Učenik-tutor”, tako da sada mogu pomoći mlađim učenicima da ostvare najbolje rezultate!

Počeo je program „Učenik-tutor”

Tokom prethodnih nedelja učenici su imali priliku da izaberu predmete iz kojih im je potrebna dodatna podrška, ali i da se prijave za ovaj program ukoliko smatraju da njihovo znanje može da bude od koristi i mlađim učenicima. Program „Učenik-tutor” ove godine biće sproveden kroz čak 10 Kembridž predmeta.

Učenje u društvu pospešuje akademske i socioemocionalne kompetencije učenika

Bili smo iznenađeni brojem prijava za učenike-tutore u Year 10 i Year 11, s obzirom na to da ih ispiti tek očekuju. Zato je Mia VanDoren, učenica Year 13 i učenik-koordinator programa „Učenik-tutor”, došla na odličnu ideju – učenici Year 10 i Year 11 biće „Study Buddies”, jer istraživanja pokazuju da se učenjem u društvu ne unapređuju samo akademske već i socioemocionalne kompetencije učenika. Ponosni smo na činjenicu da International School pohađanju izuzetni učenici, koji su istovremeno i divni ljudi i prijatelji, te rado pomažu školskim drugarima, vodeći se veoma inspirativnom krilaticom: „Znanje se množi deljenjem!”

Jedva čekamo 1. novembar, kada će učenici i zvanično provoditi vreme sa svojim tutorima u zakazanim terminima!