Ne postoji razlog da časovi fizičkog potpuno ne stimulišu razvoj, da ne budu prilika učenicima da uče o svom telu i da stiču zdrave navike. Ne postoji razlog da časovi fizičkog ne budu među omiljenim časovima i da njihov kvalitet apsolutno ne opravdava taj status – jedino je bitno koncipirati i realizovati časove fizičkog na pravi način.

Stvarno drugačiji časovi fizičkog

Do psihofizičke ravnoteže uz program„The Health and PE Education” u International Schoolu

Program „The Health and PE Education” je kombinovani nastavni program koji, pored fizičkih aktivnosti, obuhvata i niz komplementarnih praktičnih i teorijskih nastavnih elemenata pomoću kojih učenici razvijaju svest o značaju sportske rekreacije i njenom blagotvornom uticaju na psihofizičko zdravlje.

Ovaj program koji je usklađen sa najvišim standardima i najsavremenijim pristupom obrazovanju je umnogome sadržajniji i bogatiji u odnosu na uobičajeni koncept časova fizičkog vaspitanja. Specijalno je kreiran za učenike International Schoola sa ciljem razvijanja ljubavi prema sportu i rekreaciji kod učenika i podizanja njihove svesti o važnosti zdravih životnih navika i kakav uticaj one imaju na celokupni kvalitet njihovog života.

Kako ovaj program unapređuje fizičku kulturu i zdravlje učenika?

International School je škola u kojoj svaki predmet ispunjava svoju svrhu i u potpunosti koristi deci za njihov kompletan psihofizički razvoj. Ovim inovativnim programom deci je pružena prilika da na kreativan, zanimljiv i sveobuhvatan način usvoje sve elementarne principe zdravog života, kao i metode koje će u tom svojstvu primenjivati.

Ono što program „The Health and PE Education” čini jedinstvenim, pored sveobuhvatnosti, jesu njegova fleksibilnost i prilagođenost dečjim razvojnim potrebama, uzevši u obzir individualne potrebe i afinitete svakog deteta.

S tim u skladu, učenici International Schoola na programu „The Health and PE Education” dobijaju:

• aktivnosti prilagođene dečjim razvojnim potrebama i individualnim afinitetima;
  • stručno savetovanje sa nastavnicima oko izbora ponuđenih sadržaja;
  • povezivanje anatomije i biologije sa fizičkom kulturom za jasniju sliku o značaju redovne rekreacije;
  • savete i programe za zdravu i kompletnu ishranu – neodvojiv deo sportskog iz zdravog života;
  • korisna znanja i formiranje zdravih navika za ceo život.

Ovaj program je još jedan pokazatelj koliko je International School stvarno drugačija škola, koja se izdvaja svojim jedinstvenim programom obrazovanja i pojedinačnim predmetima koji su detaljno koncipirani radi najboljeg interesa učenika.