Year 9 učenici i njihovi vršnjaci iz Savremene osnovne škole pokazali su svoj talenat i inovativnost na nedavnom Lego takmičenju održanom u Osnovnoj školi “Stojan Novaković” u Šapcu u nedelju, 11. februara.

Takmičenje je obuhvatalo četiri kategorije:

• dizajniranje Lego robota;
  • izvršavanje zadataka sa Lego robotima na unapred postavljenoj platformi;
  • prezentovanje inovativnih projekata iz oblasti umetnosti i moderne tehnologije;
  • demonstriranje osnovnih vrednosti poput timskog rada, inkluzije, inovacije, uticaja, zabave i istraživanja.

Petoro učenika iz International School-a: Jelena Brkić, Đina Đinović, Petra Janev, Alexandra Chursina i Daniil Shmartsev, ne samo da su postigli izuzetne rezultate, već su i doživeli nezaboravno iskustvo. Sklopili su nova prijateljstva i spoznali su važnost timskog rada.

Naši učenici plasirali su se na sledeći krug takmičenja

Od 18 timova iz cele Srbije koji su se takmičili, prvo mesto pripalo je učenicima Prve kragujevačke gimnazije. Međutim, nastup naših učenika nije prošao neprimećeno. Dobili su poziv da učestvuju na sledećem krugu takmičenja, koje bi trebalo da se održi u Sloveniji krajem maja ove godine.

Uspeh naših učenika ističe njihovu posvećenost, kreativnost i sposobnost da se istaknu u konkurentnom okruženju. Njime se takođe naglašava posvećenost naših škola razvoju inovacija i saradnje među učenicima.

Čestitamo našim talentovanim učenicima i njihovom nastavniku robotike, i želimo im sve najbolje dok se pripremaju za nadolazeće takmičenje u Sloveniji!