School storiesSuccess

U Sarajevu, gradu sa olimpijskom istorijom, nedavni turnir koji je obeležio 40 godina od Igara iz 1984. godine predstavio je izvanredne mlade talente na ledu. Među njima je bio i naš Antonije Čizmić, učenik Year 9, čije su izuzetne veštine u hokeju donelе srebrnu medalju.

Održan u duhu obeležavanja olimpijskog nasleđa Sarajeva, turnir je uveo format 3v3, što potencijalno ukazuje na njegovo buduće uključivanje na Olimpijskim igrama. Luc Tardif, predsednik Međunarodne federacije hokeja na ledu, predsedavao je događajem, ističući njegov značaj otvaranjem turnira i svedočeći intenzivnim mečevima koji su se odvijali.

Pet timova, predstavljajući različite boje – Crvena, Bela, Crna, Žuta i Siva – činili su miks talentovanih mladih igrača iz Srbije, Slovenije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Pobedu je odneo Beli tim, osvojivši zlatnu medalju. Sivi tim, u kojem je nastupao Antonije Čizmić, pokazao je izuzetnu veštinu, osvojivši srebrnu medalju. Žuti tim je osvojio bronzu, i time je ovaj ubudljiv događaj priveden kraju.

Predstavljajući Sivi tim, Antonije je pokazao svoje sposobnosti na ledu, značajno doprinoseći njihovoj igri i na kraju osvajajući srebrnu medalju. Sarajevski olimpijski turnir ostavio je trajan utisak na sve učesnike, prikazujući duh fer-pleja. Uspeh Antonija Čizmića ističe svetlu budućnost hokeja.