EngLifeErasmusSchool stories

International School je ugostio partnere iz Irske, Italije, Poljske, Grčke i Estonije u okviru projekta za implementaciju inovativne metodologije „EngLife”.

"EngLife" workshop

Niste mogli propustiti naše vesti o prvom međunarodnom sastanku povodom projekta „EngLife”, zar ne? Pa, to je bilo u ponedeljak. U utorak i sredu su nastavnici engleskog jezika i ICT koordinatori iz Irske, Italije, Poljske, Grčke i Estonije zajedno kreirali različite radionice.

Po završetku prvih sastanaka, pažnja je bila usmerena ka kontekstu današnjeg predavanja engleskog jezika srednjoškolcima. Nastavnici su podelili svoja iskustva o (post)pandemijskoj stvarnosti u školama i o tome kako se globalno okruženje za učenje jezika promenilo.
Govorili su i o sve većoj internacionalizaciji srednjeg obrazovanja i uticaju interkulturalnih i generacijskih pitanja na nastavu i učenje.

Nastavnica engleskog jezika Ljubica Krstić i nastavnik računarstva i ICT koordinator Milić Vukojičić pripremili su radionicu o digitalnoj spremnosti nastavnika i njenom uticaju na nastavu i učenje učenika u 21. veku. Oni su razmatrali trenutnu pedagogiju u nastavi i učenju jezika i fokusirali se na tehnologiju koja služi obrazovanju.

Nastavnici International Schoola još jednom pokazali svoju posvećenost učenju i usavršavanju

Da li ste se ikada dosad zapitali zašto učenici toliko vole časove profesorke Ljubice? Između ostalog, to je zato što predaje koristeći najsavremeniju tehnologiju! Upotrebom naočara za virtuelnu stvarnost možete unaprediti svoj rečnik i veštine iz engleskog jezika dok objašnjavate različitu okolinu – jednim klikom možete biti u Egiptu, svemiru ili čak pod morem!

Kolega Milić je kreativno predstavio različite načine korišćenja VR tehnologije u učionicama, što je zadivilo sve učesnike našeg projekta.

Pozitivni utisci su nezaobilazan deo projekta „EngLife”

Petra Kucharova iz Estonije podelila je sa nama svoje iskustvo:

„Bilo mi je zadovoljstvo da posetim vašu školu, ali i neverovatno iskustvo. Bila sam impresionirana opremom i stručnošću vašeg osoblja, koje se može opisati kao ravnopravno onome u obrazovnim ustanovama u mestima poput Finske i Estonije. Svi smo zahvalni na prijateljskoj i opuštenoj atmosferi i organizaciji prostora u vašoj školi, koje su neophodne za međunarodne projekte kao što je „EngLife”. Hvala vam puno što ste nas ugostili, zaista sam uzbuđena zbog saradnje sa tako inovativnom školom kakva je International School.”

Jedva čekamo da se ponovo sretnemo sa našim partnerima!