EngLifeErasmusSchool stories

Milić Vukojičić, nastavnik predmeta Computer Science, otišao je u Irsku na nedelju dana sa Elenom i Damjanom Vezenkoski, učenicima Year 11, kako bi radili na Erasmus+ projektu „EngLife”.

Osnaživanje škola u ​​pripremi učenika da efikasno komuniciraju na engleskom jeziku

Projekat „EngLife” teži tome da osnaži škole u ​​pripremi učenika da efikasno komuniciraju na engleskom jeziku u profesionalnom i kulturnom okruženju u kome dominira engleski jezik, sa kojim će se suočiti kao odrasli.

Glavni cilj projekta je razvijanje sistema podrške nastavnicima u njihovoj nameri da unapređuju svoja stručna znanja, pedagoške veštine i nastavne metode.

Dok Elena i Damjan pohađaju nastavu u školi „Atlantic Language School” u Galveju sa vršnjacima iz drugih partnerskih škola iz Italije, Poljske, Grčke i Estonije, njihovi nastavnici razrađuju nastavnu metodologiju.

Nakon časova i radionica, kasno popodne obično provode istražujući Galvej. Iako je vreme u Irskoj uglavnom kišovito, sigurni smo da naši učenici svoje vreme koriste na najbolji mogući način.