Nedavno predavanje koje su u našoj školi održali inspektori iz PS Vračar imalo je za cilj podizanje svesti među učenicima o relevantnim pitanjima njihovog vremena. Inspektori su detaljno govorili o pojmu nasilja, objašnjavajući njegove različite oblike i kako ih prepoznati. Istakli su da deca ponekad nisu ni svesna da su ili počinioci ili žrtve nasilja.

Inspektori PS Vračar učili učenike o prevenciji nasilja i važnosti borbe protiv diskriminacije

Osim toga, inspektori su objasnili pojam diskriminacije i istakli važnost borbe protiv nje. Pružili su brojne primere, počevši od digitalnog nasilja i naglasivši izloženost dece društvenim mrežama i njihove potencijalne opasnosti. Razgovarali su o preventivnim merama i istakli kako onlajn objave ostavljaju trajni trag, uprkos pokušajima brisanja.

Učenici su u velikom broju želeli da nauče sve o ovoj temi. Cilj radionice bio je da se poveća svest o maloletničkom kriminalu i prekršajima, kao i o pravima i odgovornostima učenika prema svojim vršnjacima i sebi, bilo u školi, na ulici ili onlajn.