U nastojanju da neguje podršku školske zajednice i njenu informisanost, Savet učenika je organizovao niz zanimljivih prezentacija za učenike Year 7, 8 i 9. Cilj ovih prezentacija bio je promovisanje Nedelje mentalnog zdravlja, kao i podizanje svesti o važnosti mentalnog blagostanja.

Kroz ovu posebnu inicijativu članovi Saveta učenika su demonstrirali svoju posvećenost stvaranju školske sredine koja podržava i neguje. Dajući informativne prezentacije, obradili su različite aspekte mentalnog zdravlja, uključujući značaj očuvanja emocionalnog blagostanja.

Ove prezentacije ne samo da su imale obrazovni karakter već su i podstakle otvorene razgovore o mentalnom zdravlju. Učenici su stekli vredne uvide kada je reč o upravljanju raznim emocionalnim izazovima, uz isticanje važnosti pružanja međusobne podrške. Sofiia Ivanova i Victoria Alexandrova su učenicima iz Year 7 održale prezentaciju pod nazivom „Kako se prilagoditi na novu sredinu”. Prezentaciju „Kako da se otvorite i pričate o svojim problemima” su učenicima iz Year 8 držale Valeria Gusarova i Anja Matković, dok su Petra i Pavle Jovanović učenicima iz Year 9 govorili na temu „Kako da akademsko takmičenje pretvore u saradnju”.

Ova inicijativa ističe važnost napora koje učenici ulažu u stvaranje brižne i podržavajuće školske kulture. To služi kao podsetnik da zajedno možemo stvoriti okruženje u kojem se učenici osećaju sigurno i gde su ohrabreni da potraže pomoć kad je to potrebno.

Nedelja mentalnog zdravlja je važno podsećanje da je mentalno blagostanje jednako važno kao i fizičko zdravlje, a prezentacije koje je organizovao Savet učenika značajno doprinose širenju ove važne poruke u celokupnoj školskoj zajednici.