ErasmusPT4ASDSchool stories

Odlazak u Arhus (Danska) za predstavnike International Schoola predstavlja još jedno poglavlje učešća u Erazmus+ projektu „PT4ASD”. Školski psiholog i pedagog, kao i nastavnica predmeta Digital Media, pridružili su se kolegama iz Danske, Turske, Irske, Grčke i Španije na trećem projektnom sastanku.

Tokom dva dana sastanci su se odvijali u danskoj školi za socijalno i zdravstveno obrazovanje „SOSU Ostylland”. Za to vreme svi partneri su imali priliku da podele sa ostalima svoj napredak i završene zadatke u periodu između dva okupljanja – u Turskoj i Irskoj.

Raspodele odgovornosti među partnerima i planiranja narednih koraka važnih za uspeh projekta

Zahvaljujući partnerima iz Irske, prikazan je i nacrt priručnika na kom su radili. Priručnik sadrži detaljnu kompilaciju igara kreiranih tokom projekta, sa objašnjenjima i uputstvima, obezbeđujući time da se znanje podeljeno tokom projekta može efikasno širiti i primeniti. Nacrt priručnika je bio tema diskusije, te se govorilo o sugestijama i potencijalnim izmenama.

Tokom sastanaka diskusije su se vodile i oko raspodele odgovornosti među partnerima, utvrđivanja rokova i planiranja narednih koraka važnih za uspeh projekta.

Partneri su imali organizovan obilazak škole „SOSU Ostylland”, čije su dobro opremljene prostorije ostavile snažan utisak i pružile dragocen uvid u to kako se u Danskoj podržava oblast socijalnog i zdravstvenog obrazovanja.

International School nastavlja svoj put, pozitivno utičući na život dece sa autizmom

Predstavnici International Schoola doneli su sa sobom ne samo novostečeno znanje već i želju da dodatno obogate živote mladih sa ASD-om kroz fizikalnu terapiju i poboljšane veštine socioemocionalne komunikacije. Očekujemo još vesti, s obzirom na to da International School nastavlja svoj put sa ovim Erazmusovim projektom, pozitivno utičući na život dece sa autizmom.