School storiesSuccess

Nakon tri godine virtuelnih susreta, XXII konferencija polaznika Istraživačke stanice „Petnica” pod nazivom „KORAK U NAUKU” trijumfalno se vratila u stanicu. Učesnici su predstavljali svoja istraživanja na kojima su radili godinu dana. Pored talentovanih polaznika i njihovih mentora, događaju su prisustvovali i specijalni gosti.

Nastasija Đorđević, učenica Year 13, u saradnji sa svojom partnerkom, istraživala je oblast psihologije, fokusirajući se na stavove adolescenata prema osobama sa autizmom. Duo je, uz podršku svoje mentorke, uspešno potvrdio svoje hipoteze i iskoristio priliku da predstavi svoje istraživanje.

Njihov rad je pružio vredne uvide u nijansirane stavove koji preovlađuju među adolescentima

Na seminaru posvećenom psihologiji njihovo istraživanje stavilo je fokus na kompleksnost perspektiva adolescenata o autizmu. Njihov rad nije samo potvrdio postojeće hipoteze već je i pružio vredne uvide u nijansirane stavove koji preovlađuju među ovom grupom.

Konferencija je poslužila kao platforma za intelektualnu razmenu, a Nastasijina prezentacija istakla se kao svedočanstvo posvećenosti mladih istraživača Istraživačke stanice „Petnica”.